Innlegg

Kommentarer

Alexander Brass Band på en bra 5.plass i NM – med Trombonepris

Fremføringen holdt til en bra 5 plass, med pris for beste gruppe til Trombonene i Alexander Brass Band!

Dommerkommentarer:

Musikk:

 

Resultater for 2. divisjon

Les videre » Alexander Brass Band på en bra 5.plass i NM – med Trombonepris

NM i Bergen

NM trekningen er klar – vi spiller som korps nummer 10 av 13, kl 13:10 fredag 9.februar.

 

Mer informasjon her:   Les videre » NM i Bergen

Oslo Brass Festival 2018

Her er litt mer informasjon om Oslo Brass Festival, som arrangeres 27-29.april

Les videre » Oslo Brass Festival 2018

Alexander Brass Band på 7 plass i Siddis Brass

Vi spilte en ok konsert, men ble ikke belønnet med mer enn 7.plass i 2.div.

Dommerkommentarer:

Musikk:

 

Resultatliste:

Les videre » Alexander Brass Band på 7 plass i Siddis Brass

Spillerekkefølge Siddis

Vil spiller som korps nummer 9 i  2.div i Kuppelhallen.  Start kl 13:20

Spillerekkefølge

Oversikt for bruk av Teknikken

Gjallarhorn har laget en samlekalender som viser hvem som øver når i Teknikken:   http://gjallarhorn.no/teknikken.html

NM Kommentarer og musikk 2017

Alexander gjennomførte en fin konkurranse og oppnådde 91 poeng og 6.plass i 2.divisjon under NM 2017.

Dommerkommentarer her:

Musikk her:

 

Les videre » NM Kommentarer og musikk 2017

Siddis 2016 – Musikk og kommentarer

Alexander Brass Band gjennomførte en fin konsert og kom på en 7 plass i 1.divisjon med 92 poeng.

Musikk – Siddis 2016

The Great Revival – Festive March  (William Gordon)
Nobody Knows The Trouble I See (Trad.  arr Gordon Langford)  Solist Alexander Lindboe
Dance Of The Tumblers  (Nicholai Rimsky-Korsakov, arr Wilfred Heaton)
Lux Aurumque (Light Of Gold)  (Eric Whitacre, arr Sandy Smith)
Rhapsody in Brass, 3 sats (Dean Goffin)


Kommentarer
:

Arvid Anthun
Russell Gray

Les videre » Siddis 2016 – Musikk og kommentarer

NM 2016 – dommerkommentarer og musikk

Alexander Brass Band fikk 83 poeng og kom på en kanskje bittelitt skuffende, om enn ikke så veldig overraskende (?) 12 plass i 1.divisjon i NM i Bergen.

Dommerkommentarer:

Musikk her:

 

Fullstendig resultatliste: Les videre » NM 2016 – dommerkommentarer og musikk

Siddis 2015 – Musikk og dommerkommentarer er klare

Alexander kom på en 8.plass i 1.divisjon i Siddis Brass 2015.

Dommerkommentarer her:

Musikk her:

Suite From Gloria  – Karl Jenkins (arr. Andrew Wainwright / Robert Childs)

  1. The Proclamation: Gloria in Exelcis Deo
  2. The Prayer: Laudamus Te
  3. The Psalm: Tehellim – Psalm 150
  4. The Song: I’ll Make Music (solist: Kristin Bringaker Kleppa)
  5. The Exaltation: Domine Deus

 

Les videre » Siddis 2015 – Musikk og dommerkommentarer er klare