Innlegg

Kommentarer

Siddis 2015 – Musikk og dommerkommentarer er klare

Alexander kom på en 8.plass i 1.divisjon i Siddis Brass 2015.

Dommerkommentarer her:

Musikk her:

Suite From Gloria  – Karl Jenkins (arr. Andrew Wainwright / Robert Childs)

  1. The Proclamation: Gloria in Exelcis Deo
  2. The Prayer: Laudamus Te
  3. The Psalm: Tehellim – Psalm 150
  4. The Song: I’ll Make Music (solist: Kristin Bringaker Kleppa)
  5. The Exaltation: Domine Deus

 

Les videre » Siddis 2015 – Musikk og dommerkommentarer er klare

Hurra – vi vant kvalifisering til 1.div!

Da blir det lørdagsspilling i Grieghallen i februar. Gratulerer til alle sammen!

Musikk her:  Abstractions

Sesong-oppstart 2015-2016

Minner om sesongstart mandag 24. august kl 20 – 22, lokaler på Åsen som i fjor.
Noter ligger i dropbox, gi beskjed om det er noen som ikke har tilgang.

Følgende er aktuelle:

  • Abstractions av Torstein Aagaard-Nilsen, skal brukes til kvalifisering NM
  • Gloria, tenker å bruke dette på SIDDIS
  • Ratcliff, mulig NM nummer
     

Minner også om konsert 19. september i Byparken, tentativt program (ligger ikke i dropbox): Les videre » Sesong-oppstart 2015-2016

Alexander Brass søker Bass-Trombone og Tuba

Alex

Årsmøte 23.feb kl 20:30 på Åsen

AGENDA

1. KONSTITUERING

a) Åpning

b) Navneopprop

Les videre » Årsmøte 23.feb kl 20:30 på Åsen

Sikksakksmil i NM

Alexander kom på 13.plass i 2.divisjon NM, med 83 poeng.  Musikk og kommentarer er tilgjengelige.

 Sinfonietta – The Wayfarer (Eric Ball)

Dommerkommentarer:

Les videre » Sikksakksmil i NM

Spilletid til NM i Bergen 6.feb

Vi skal spille kl 11:30 på scenen.   I tillegg planlegges det med en øvelse kl 20:00 på torsdagskvelden den 5.feb.

Vel møtt!

Les videre » Spilletid til NM i Bergen 6.feb

Siddis 2014: Musikk og dommerkommentarer er tilgjengelige

Her er dommerkommentarene, musikk og resultater fra  fra lørdagens evenement:

Musikk:

Les videre » Siddis 2014: Musikk og dommerkommentarer er tilgjengelige

Musikk fra kvalifiseringen er tilgjengelig

Se også på Musikk-siden vår.  (Circius opptak til NM kvalifisering for 1.div 2015)

Siddis-trekning er her

1. divisjon – spilletider Siddis Brass 2014

Fartein Valen, Stavanger Konserthus, start kl. 09.00
Dommere: Lito Fontana, Paul Lovatt-Cooper
Konferansier: Liv Elgheim

Flere detaljer, se  http://www.stavanger-brassband.no/siddis-brass/2014/deltagere.html#Forstedivisjon

Tid Band Dirigent
09:00 Alexander Brass Clive Zwanswiniski
09:35 Radøy Brass Magnus Brandseth
10:05 Musikkorpset Gjallarhorn Jacob Vilhelm Larsen
10:40 Sørum Musikklag Henrik Dalhaug
11:10 Oster Brass Bengt Florvåg
11:55 Montebello Brass Preben N. K-Riesling d.y
12:25 Askøy Brass Band Svein Henrik Giske
13:00 Kleppe Musikklag Vidar Nordli
13:30 Oslofjord Brass Frank Brodahl