Innlegg

Kommentarer

Musikk og resultater fra Siddis

Alexander Brass Band kom på 7’nde plass i 1’ste divisjon i Siddis Brass 2011 med 97 poeng.

Dommerkommentarer:

Grethe Toneheim

Andy Scott

 

Siddis musikk 2011

Introduksjon
01 – Santiago di Compostella
02 – Atención & Sevilla
03 – Andalucia
04 – El Camino Real

 

Resultater:

 

Elite divisjonen

Pl. Korps Dirigent Poeng
1 Eikanger-Bjørsvik Musikklag Reid Gilje 98 10 108
2 Manger Musikklag Martin Phillip Winter 96 8 104
3 Stavanger Brass Band Allan Withington 94 9 103
4 Oslo Brass Band Frode Amundsen 92 8 100
5 Sola Brass Band Michael Antrobus 90 8 98
6 Krohnengen Brass Band Gary Peterson 91 5 96
7 Oslofjord Brass Simon Dobson 88 6 94
8 Montebello Brass Dr. P. N. Kragh-Riesling d.y. 87 7 94
9 Jaren Hornmusikkforening John Philip Hannevik 86 5 91

Solistpris:
Eva Bortne, Kornett, Stavanger Brass Band

1. divisjon

Pl. Korps Dirigent Poeng
1 Bjørsvik Brass Bjørn Sagstad 98 8 106
2 Askøy Brass Band Svein Henrik Giske 95 9 104
3 Radøy Brass Magnus Brandseth 94 8 102
4 Laksevåg Musikkforening Reid Gilje 92 8 100
5 Musikkorpset Gjallarhorn Espen Westbye 91 8 99
6 Kleppe Musikklag Rune Hannisdal 89 9 98
7 Alexander Brass Band Jakob V. Larsen 89 8 97
8 Oster Brass Torstein Aa.-Nilsen 88 8 96
9 Sørum Musikklag Christian Tenfjord 87 7 94

Solistpris:
Ståle Sleire Johansen, Tuba, Bjørsvik Brass

 

2. divisjon

Pl. Korps Dirigent Poeng
1 Tromsø Brass Geir Davidsen 97 9 106
2 Tertnes Amatørkorps Sindre Dalhaug 95 8 103
3 Hasle Brass Robert Solberg Nilsen 94 8 102
4 Fjell Brass Svein Henrik Giske 92 8 100
5 Manger Old Star Brass Johannes Mangersnes 91 6 97
6 Gjesdal Brass Band Jonas Skartveit Rogne 90 7 97
7 Rong Brass Eirik Gjerdevik 90 6 96
8 Stangaland Brass Jan Magne Olsen 89 7 96
9 Agder Brass Åsmund Gjære 89 6 95
10 Hornorkesteret Stavanger Mats Urdal Aasen 88 7 95
11 Flesland Musikklag Patrik Randefalk 87 6 93
11 Sagvåg Musikklag Håvard Kroka 87 6 93
13 Lindås Brass Hogne Holmås 86 6 92
14 Haukås Musikklag Jan Egil Jørgensen 85 5 90
15 Follesø Musikklag Egil Magnussen 84 5 89

Solistpris:
Cathrine Opheim, Trombone, Hasle Brass

3. divisjon

Pl. Korps Dirigent Poeng
1 IMI Brass Per-Erik Petersen 96 8 104
2 Tysvær Brass Jacob Vilhelm Larsen 95 5 100
3 Krapfoss Hornorkester Espen Ødegaard 92 7 99
4 Langhus Brass Tarjei Gilbrant 91 8 99
5 Indre Torungen Brass Ensemble Lars-Bjørnar Strengenes 90 8 98
5 Randaberg Musikkorps Morten Wensberg 90 8 98
7 Lyshornet Brass Karl Ole Midtbø 89 8 97
8 Stavanger Kommunes Korps Geir Karlson 89 7 96
9 Musikkorpset Heimdal Per Olav Paulsen 88 8 96
10 Hordvik Musikklag Patrick Randefalk 88 7 95
11 Salhus Musikklag Knut Emil Mjøs 87 7 94
11 Skeie Brass Nigel Fielding 87 7 94
13 Rosendal Musikklag Torstein Hatlevik 87 6 93

Solistpris:
Lars Bjørnar Strengenes/Britt Hilde Våge, Euphonium,
IndreTorungen Brass Ensemble

 

4. divisjon

Pl. Korps Dirigent Poeng
1 Seim Musikklag Asbjørn Hauge 94 9-1 102
2 Tysnes Musikklag Yngve Nikolaisen 93 7 100
3 Riska Musikkorps Arne Stian Aarrestad 91 6 97
4 Sotra Brass Thor Arne Pedersen 89 7 96
5 Hetlevik Musikklag Einar Gjelsvik 88 6 94
6 Fitjar Musikklag Torbjørn Røssland 87 6 93
7 Lyngdal Brass Jostein Sneve 86 4 90
8 Hinna Brass Else Irene Kjellevold 84 6 90

Solistpris:
Ranveig Olsen, Saxofon, Seim Musikklag

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.