Innlegg

Kommentarer

NM 2010 – Musikk & Resultater

Alexander Brass Band kom på en super 3’dje plass i 1.divisjon, med 94 poeng! 🙂

Musikk

Her kan dere lytte til Journey Into Freedom  (ligger også på «Musikk»-siden til venstre).
(For dere som allerede fikk filen i Bergen, så er pausen i starten kortet litt ned, samtidig som lydnivået er skrudd opp litt).

Dommerkommentarer:

DVD opptak:
Roar Børresen har tatt opp på video, og Morten H har lagt ut på Youtube:

Resultater – 1. divisjon

  • Dommere: Jens T. Larsen og Gavin David Lee
  • Solistpris: 1. trombone i Sandefjord Brass Symposium, Gruppepris: kornetter i Tomra Brass Band
 Plass Korps Poeng
1 Sandefjord Brass Symposium, Vestfold 96
2 Tomra Brass Band, Møre og Romsdal 95
3 Alexander Brass Band, Rogaland 94
4 Jaren Hornmusikkforening, Oppland 93
5 Tertnes Amatørkorps, Hordaland 90
6 Kleppe Musikklag, Hordaland 89
7 Sørum Musikklang, Akershus 88
8 Laksevåg Musikkforening, Hordaland 87
9 Jølster musikklag, Sogn og Fjordane 86
10 Askøy Brass Band, Hordaland 85
11 Tromsø Brass, Troms 84
12 Kopervik Musikkorps, Rogaland 83

 

Del 1

Del 2

 

 

Resultatliste NM for brassband 2010

5. – 6. februar i Grieghallen

Elitedivisjon

Dommere: Maurice Hamers, Torodd Wigum og John Wallace
Solistpris: trombone i Manger muskklag
Gruppepris: slagverk i Ila Brass Band

 Plass Korps Poengplikt Poengselvvalgt Poeng
1 Manger Musikklag, Hordaland 95 95 95
2 Eikanger-Bjørsvik Musikklag, Hordaland 98 91 94,5
3 Ila Brass Band, Sør-Trøndelag 94 92,5 93,25
4 Krohnengen Brassband, Hordaland 93 93 93
5 Oslofjord Brass, Oslo 92 92 92
6 Stavanger Brassband, Rogaland 90 94 92
7 Molde Brass Band, Møre og Romsdal 91 90 90,5
8 Sola Brass Band, Rogaland 88 89 88,5
9 Tertnes Brass, Hordaland 87 87 87
10 Oslo Brass Band, Oslo 86 88 87

1. divisjon

Dommere: Jens T. Larsen og Gavin David Lee
Solistpris: 1. trombone i Sandefjord Brass Symposium
Gruppepris: kornetter i Tomra Brass Band

 Plass Korps Poeng
1 Sandefjord Brass Symposium, Vestfold 96
2 Tomra Brass Band, Møre og Romsdal 95
3 Alexander Brass Band, Rogaland 94
4 Jaren Hornmusikkforening, Oppland 93
5 Tertnes Amatørkorps, Hordaland 90
6 Kleppe Musikklag, Hordaland 89
7 Sørum Musikklang, Akershus 88
8 Laksevåg Musikkforening, Hordaland 87
9 Jølster musikklag, Sogn og Fjordane 86
10 Askøy Brass Band, Hordaland 85
11 Tromsø Brass, Troms 84
12 Kopervik Musikkorps, Rogaland 83

 

2. divisjon

Dommere: Arnfinn Dalhaug og Gavin David Lee
Solistpris: principal  i Frei Hornmuskk                 Gruppepris: Kornetter i Oster Brass

 Plass Korps Poeng
1 Ørskog Brass, Møre og Romsdal 96
2 Musikkorpset Gjallarhorn, Rogaland 95
3 Brøttum Brass, Oppland 94
4 Haukås Musikklag, Hordaland 93
5 Oster Brass, Hordaland 92
6 Flesland Musikklag, Hordaland 91
7 Radøy Brass, Hordaland 90
8 Stangaland Brass, Rogaland 89
9 Hornorkesteret Stavanger, Rogaland 88
10 Sagvåg Musikklag, Hordaland 87
11 Frei Hornmusikk, Møre og Romsdal 86
12 Rong Brass, Hordaland 85
13 Follesø Musikklag, Hordaland 84

 

3. divisjon

Dommere:Jens T. Larsen og Elisabeth Fossan
Solistpris: Principal i Bjørsvik Brass
Gruppepris: trombonegruppen i Agder Brass

 Plass Korps Poeng
1 Bjørsvik Brass, Hordaland 96
2 Manger Old Star Brass, Hordaland 95
3 Lindås Brass, Hordaland 94
4 Borge Brass Band, Nordland 93
5 Agder Brass, Agder 92
6 Gjesdal Brass Band, Rogaland 91
7 Flora-Bremanger Brassband, Sogn og Fjordane 90
8 Fjell Brass, Hordaland 89
9 Trondheim Politi’s Brassband, Sør Trøndelag 88
10 Hasle Brass, Oslo 87
11 Skui Brassband, Akershus 86
12 Torskangerpoll musikklag, Sogn og Fjordane 85
13 Hordvik Musikklag, Hordaland 84
14 Fræna Musikkorps, Møre og Romsdal 83
15 Bergen Brass Band, Hordaland 82

 

4. divisjon

Dommere: Elisabeth Fossan og Arnfinn Dalhaug
Solist: kornett i Flå Musikkorps og gruppepris: Horngruppen og flygelhorn i Tysnes Musikklag

 Plass Korps Poeng
1 Flå musikkorps, Sør-Trøndelag 96
2 Tysnes Musikklag, Hordaland 94
3 Grenland Brass, Telemark 93
4 Nes Musikkforening, Hedmark 92
5 Lismarka/Mesnali Brass, Hedmark 91
6 Gjøvik Bybrass, Oppland 90
7 Fjordbrass Lavik, Sogn og Fjordane 89
8 Langhus Brass, Akershus 88
9 Stavanger Kommunes Korps, Rogaland 87
10 Hetlevik Musikklag, Hordaland 86
11 Skeie Glad Brass, Rogaland 85
12 Imi Brass, Rogaland 84
13 Brumund-Nordaasen Musikkforening, Hedmark 83
14 Rosendal Musikklag, Hordaland 82
15 Musikkorpset Heimdal, Rogaland 81
15 Salhus Musikklag, Hordaland 81
17 Lyshornet Brass, Hordaland 80
17 Rudsbygd Brass, Oppland 80
19 Moen Musikkforening, Oppland 79
19 Randaberg Musikkorps, Rogaland 79
21 Fagernes Musikkorps, Oppland 78
21 Florø Hornmusikk, Sogn og Fjordane 78
23 Sotra Brass, Hordaland 77

 

Åpen klasse

Dommere: Arnfinn Dalhaug og Elisabeth Fossan

 Plass Korps Poeng
1 Seim Musikklag 90
2 Knarvik Blandakorps 88

 

:

2 comments to NM 2010 – Musikk & Resultater

  • Morten E H

    Jeg har også fått et dvd opptak fra Roar Børresen av fremføringen vår for de som er interessert

  • Atle H

    Kan jo også lage en Youtube-versjon av den og linke opp her? Jeg kan ordne, men trenger DVD’en i så fall.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>